Fizjoterapia funkcjonalna

person massaging other person's foot

Fizjoterapia funkcjonalna to forma rehabilitacji, której celem jest przywracanie sprawności naszym pacjentom w codziennych czynnościach, takich jak poruszanie się, ubieranie, jedzenie, etc. Terapia ta jest oparta na uznanych na całym świecie i sprawdzonych przez wele lat doświadczeń metodach neurofizjologicznych, takich jak PNF (https://ipnfa.pl/wszystko-o-pnf/), czy Bobath (https://bobathpoland.pl/index.php/koncepcja-bobath/). 

Jest ona skierowana do osób cierpiących zarówno na schorzenia neurologiczne, jak udar mózgu, stwardnienie rozsiane, uraz czaszkowo-mózgowy, uraz rdzenia kręgowego, mózgowe porażenie dziecięce, choroba Parkinsona, jak również w dysfunkcjach narządu ruchu o podłożu ortopedycznym, jak np. skręcenia, złamania, zwichnięcia, w stanach pooperacyjnych, a także w wadach postawy.

Początkowym etapem jest analiza funkcjonalna, czyli sprawdzenie możliwości poruszania się osoby, wykonywania zadań ruchowych od najprostszych, po te bardziej skomplikowane i  zaawansowane. Dzięki wiedzy opartej na doświadczeniu oraz na faktach naukowych fizjoterapeuta wnioskuje o problemie, który jest podłożem zaburzenia. To pozwala  dobrać właściwe techniki terapeutyczne.

Co ważne – terapia nastawiona jest na cel, określony wcześniej przez pacjenta wraz z fizjoterapeutą, dzięki czemu odbywa się ona z pełnym możliwym zaangażowaniem. Oddziaływania terapeutyczne są zawsze dobierane odpowiednio do aktualnych potrzeb i możliwości Pacjenta.

Taka forma współpracy pozwala osiągać optymalne wyniki, a przede wszystkim przenosić je na codzienne życie.

Gabinet fizjoterapii Filip Windak – od wielu lat specjalizuje się w prowadzeniu terapii u pacjentów neurologicznych, ortopedycznych oraz w korekcjach wad postawy, z wykorzystaniem terapii funkcjonalnej.

W celu umówienia konsultacji – zapraszam do kontaktu.